fbpx

דני מנקין - רטרוספקטיבה לסרטיו

דני מנקין, יליד תל אביב, החל את דרכו ככתב בערוץ הספורט, ב-1995 עבר לערוץ 2 שם שימש כבמאי וכתב ספורט וב-1998 ביים את סרטו התיעודי הראשון "דומה לארואסטי". עד שנת 2004 ביים מספר כתבות דוקומנטריות ב"עובדה". בסרטו הדוקומנטרי המרגש "18 קילו של אהבה" תיעד דני את חייו של עמי אנקילביץ ז"ל, חולה במחלת ניוון שרירים נדירה מלידתו. הסרט זכה בפרס אופיר בשנת 2005 , היה בין 15 המועמדים הסופיים לפרס אוסקר ונמכר לרשת HBO. בשנת 2011 יצא סרטו העלילתי הראשון "ז'ה טם איי לאב יו טרמינל" הסרט, שצולם בפראג, זכה בפסטיבל יוסטון הבינלאומי ובפסטיבל דה ביוק.

בשנת 2012 דני ביים והפיק יחד עם יונתן ניר את הסרט הדוקומנטרי "הדולפין" המספר את סיפור השיקום של הנער מוראד בריף הדולפינים באילת. הסרט, שצולם בחלקו מתחת למים, זכה במספר פרסים ברחבי העולם וכן הוקרן ברשתות רבות ביניהן ארטה הצרפתי-גרמני וצ'אנל 4 הבריטי, הסרט נקנה על ידי אולפני דיסני לעיבוד לסרט עלילתי. בשנת  2014 דני כתב וביים את הסרט "האם זהו אתה ?"(על פי סיפור של אשכול נבו)קו-פרודוקציה ישראלית-אמריקאית בכיכובו של אלון אבוטבול, הסרט מופץ באמזון פריים. בשנת 2016  ביים דני את "על המפה" על הניצחון האגדי של מכבי תל אביב בכדורסל בשנת 77, הסרט נמכר להפצה בחברתLIONSGATE. בשנת 2018 ביים דני את הסרט אולסי על כוכב הכדורסל האגדי אולסי פרי שחקנה לשעבר של מכבי תל אביב. בשנת 2019 ביים ביחד עם יונתן ניר את הסרט "תמונת חייו"  המספר את סיפורו של הצלם עמוס נחום היוצא למסע אחר הצילום שחסר לו.

סרטי הפסטיבל:

"כנרת ים של חיים" (טרום בכורה)
סרט הפתיחה

במאי: משה אלפרט

90 דקות, 2020, ישראל

גורת חתולי ביצה שהתייתמה הופכת לנסיכת אגם הכנרת ומקימה לה משפחה משלה.
בכל יום, שבוע, חודש, בעונות השנה המתחלפות, פוגשת חתולת הביצות יצורים רבים על החוף ובמים, גם להם מעניקה הכנרת חיים. הכנרת היא "אימא גדולה" המעניקה חיים לחוסים בחופיה ובתוכה. אלפי יונקים, עופות ,דגים חרקים ויצורים רבים אחרים.
כנרת כפי שמעולם לא ראיתם. קסום, יפה ומרגש.

"הדולפין"

במאים: דני מנקין, יונתן ניר

82 דקות, 2011, ישראל

מוראד בחור ערבי-ישראלי, סובל מפוסט טראומה קשה וחוסר תקשורת בעקבות מכות שקיבל בכפר שלו מתאושש בעזרת דולפינים באילת.

"ג'ארה"

במאי: ניקה טסיקלאורי

60 דקות, 2018, גאורגיה

"ג'ארה" מתעד לאורך עונות השנה את יער אדג'רה ואת חיי הכפריים החיים בסמוך לו. יופי וקושי, דו קיום עם הטבע, מוצגים מנקודת מבטם של תושבי הג'רה (כוורת גאורגית מסורתית) המוצבת באמצע היער. בסרט מופיעים דבוראים מקומיים, מסורותיהם ועבודתם היומיומית, רועים ודובים שוכני היער על רקע הנופים המדהימים של הרי אדג'רה שבגאורגיה. מסע הישרדות של בני אדם ובעלי החיים בונים את הקשת הדרמטית של הסרט.

 "ג'ארה" – זוכה פרס אות הזהב בפסטיבל דוביל צרפת 2018.

"תעלול של טיול"

במאי: וסילי רובינסקי

84 דקות,2019, רוסיה

הכל מתחיל כשחסידה הדוור מתבלבל בין הכתובת של פנדה לכתובת של דוב ומוסר בטעות חבילת-תינוק ליעד הלא נכון. כעת הדוב שתמיד עושה הכל נכון מחליט לארגן משלחת כדי למסור את החבילה להורי הפנדה. ארנב, שכנו חסר המנוחה של דוב, משכנע אותו שיאפשר לו להיות חברו למסע, וביחד עם שקנאי הפטפטן, זאב הפחדן וטיגריס הרומנטיקן הם עומדים בפני סכנות רבות בדרכם להביא את החבילה ליעדה.

"303"

במאי: הנס ויינגרטנר

145 דקות,2018, גרמניה

יולה נוסעת בקראוון מדגם מרצדס 303 אל בן הזוג שלה הנמצא בפורטוגל. בדרך היא מציעה טרמפ ליאן הנוסע לחפש את אביו הביולוגי בספרד. מאות הקילומטרים שהם גומאים יחדיו מובילים לשיחות ודיונים עשירים. סרט מסע עם רגעי חסד קסומים שהיה ללהיט קיץ קולנועי ב-2018 בגרמניה.

"הנס ויינגרטנר הוא ההרפתקן והאוטופיסט האחרון של הקולנוע הגרמני." (דר שפיגל).

"אולסי" (גרסת הבמאי)

במאי: דני מנקין

75 דקות, 2019, ארה"ב, ישראל

סיפור חייו של אולסי פרי, אגדת ספורט ישראלית.

בחסות צמח מפעלים אזוריים משקי עמק הירדן.

"סארו הדרך הביתה"

במאי: גארת' דיוויס

120 דקות, 2016, אוסטרליה, ארה"ב

סארו בן החמש הולך לאיבוד על רכבת הלוקחת אותו הרחק מביתו ומשפחתו. מפוחד ומבולבל, הוא מוצא את עצמו אלפי קילומטרים מביתו , בכאוס של קולקטה. כנגד כל הסיכויים הוא שורד ברחובות, בורח מכל מיני זוועות עד שהוא מגיע לבית יתומים אשר בעצמו לא בדיוק מקום בטוח עבורו. לבסוף, סארו מאומץ על ידי זוג אוסטרלי, והוא נאהב ומוגן. הוא אינו רוצה לפגוע ברגשותיהם של הוריו המאמצים, ולכן הוא מדחיק את עברו ואת הצורך הרגשי שלו לאיחוד עם משפחתו ותקוותו למצוא את אמו ואחיו האבודים. פגישה מקרית עם חברים ממוצא הודי מעוררת את כמיהתו לשורשיו. עם מעט מאוד זיכרונות, ועזרתה של טכנולוגיה חדשה בשם Earth Google ,סארו יוצא למסע למצוא את משפחתו באחת המשימות הגדולות ביותר של הזמנים המודרניים. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ויוצא דופן.

1917

במאי: סם מנדז

118 דקות, 2019, ארה"ב

משימת התאבדות מוטלת בשיא התופת של מלחמת העולם הראשונה על שופילד ובלייק, צמד חיילים בריטים צעירים. במרוץ אחר הזמן, השניים נאלצים לחצות את כל חזית המלחמה בכדי להעביר מסר שיכול למנוע מתקפה קטלנית על מאות חיילים, ביניהם גם אחיו של בלייק.

"לעולם לא מאוחר"

במאי: סימון האנטר

102 דקות, 2017, בריטניה 

אידי, אלמנה טרייה בשנות השמונים לחייה, מתכוננת להגשים חלום חיים: לפני עשורים, אביה תכנן עבורם טרק הרים לנופים הקסומים של הרמה הסקוטית. אידי השתוקקה ללכת, אך בעלה הנוקשה ג'ורג', גרם לה להישאר בבית. עכשיו כשבעלה מת ובתה רוצה לרשום אותה לבית אבות, אידי מחליטה לשכור מדריך הרים צעיר ולצאת לטיול לבדה. בדרך היא תוכיח לעולם ולעצמה שלעולם לא מאוחר להגשים חלומות.

"ז'ה טם אי לאב יו טרמינל"

במאי: דני מנקין

80 דקות, 2010, צכיה

צעיר ישראלי(דני ניב) נוסע לפגוש את ארוסתו בניו יורק, מפספס בפראג את הקונקשיין –  מכיר צעירה בריטית(נרונה דה מסדו קפלן), הגורמת לו לשקול ברצינות את התמסדותו.

"18 קילו של אהבה"

במאי: דני מנקין

70 דקות, 2005, ישראל

עמי אנקילביץ' נולד עם מחלת ניוון שרירים נדירה והרופא לא נתן לו סיכוי להגיע מעבר לגיל 6. היום עמי בן 34, משקלו 18 ק"ג והחיים שלו הם בגדר נס. האהבה שלו לחיים היא הסיבה שהוא עדיין חי. עמי מוקף במשפחה אוהבת ובהמון חברים, עליהם הוא משרה מרוחו האופטימית, חוש ההומור והשנינות שלו. הוא עובד כאנימטור תלת-מימד. הוא לא יכול להזיז אף איבר בגופו, מלבד אצבע אחת בכף היד, באמצעותה הוא יוצר סרטי אנימציה קסומים. קטעים מתוך סרט שעליו הוא עובד משולבים לאורך העלילה ומספרים סיפור אהבה- האהבה לכריסטינה. כריסטינה היא המטפלת של עמי. היא עושה הכל למענו חוץ מלאהוב אותו כמו שהיה רוצה. הלב של עמי נשבר והוא מחליט לפטר אותה ולצאת למסע של חייו. כנגד כל הסיכויים, יחד עם אסף, חברו הטוב, וצוות הצילום, הוא טס לארה"ב, בחזרה למקום שבו נולד, במהלך המסע נפגש עמי עם אחיו איתו לא דיבר שנים, מחפש אחר ד"ר קורדובה שלא נתן לו סיכוי לחיות  ובעיקר מוכיח לעצמו ולכולם שהשמים הם הגבול.

"עולם נפלא"

במאים: פטריק מוריס, נייל נייטינגייל

87 דקות, 2014, אפריקה

עולם נפלא הוא מסע מרהיב לכל המשפחה באפריקה, היבשת הפרועה ביותר על פני כדור הארץ. זהו סרט הטבע השאפתני ביותר שנעשה בתלת מימד. הסרט נוצר עם טכנולוגיה פורצת דרך ובעזרת טכניקות תלת מימד חדישות. תוכלו להתיידד עם משפחה של גורילות, לרקוד בין מיליון פלמינגו, לגלות יצורי מדבר מדהימים, לצעוד עם משפחה של פילים, לחקור את היופי המסנוור של השונית ועוד. הסרט מלווה בקריינות של גידי גוב.